Czy zadaszenie na tarasie można rozsuwać zależnie od potrzeb?

pergola aluminiowa

Zadaszenie tarasu to doskonały sposób na zapewnienie komfortu podczas przebywania na zewnątrz. Chroni przed deszczem, intensywnym promieniowaniem słonecznym czy silnym wiatrem. Zastanawiasz się, czy zadaszenie tarasu można rozsuwać w zależności od potrzeb? Odpowiadamy na to pytanie w poniższym artykule.

zadaszenie z dachem stalym z szyba - Czy zadaszenie na tarasie można rozsuwać zależnie od potrzeb?

Zadaszenia ze stałym dachem – tradycyjna ochrona przed niepogodą

Klasyczne zadaszenia tarasowe mają stały dach. Może być on wykonany z różnych materiałów – popularnymi wyborami są szkło, poliwęglan, gont lub dachówka. Zadaszenie ze stałym pokryciem dobrze chroni przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi i pozwala spędzać czas na zewnątrz niezależnie od pogody. Jego funkcja ochronna nie zawsze jest jednak potrzebna – w okresie upałów w najgorętszych godzinach dnia może robić się pod nim duszno; wieczorem zaś, gdy promienie słoneczne są bardziej pożądane, dach, w zależności od materiału, z którego został wykonany, może blokować ich część lub całość.

zadaszenie z dachem stałym z poliwęglanu

Zadaszenia z rozsuwanym dachem – funkcjonalne i uniwersalne

Oprócz klasycznych modeli dostępne są także zadaszenia z rozsuwanym dachem. To konstrukcje o znacznie większych możliwościach – jeśli aura dopisuje, można otworzyć dach, aby cieszyć się promieniami słońca; gdy pogoda się pogarsza, dach można szybko złożyć i dalej przebywać na tarasie. Rozsuwane zadaszenie tarasu jest więc świetnym wyborem dla wszystkich osób, które chcą mieć możliwość przebywania na świeżym powietrzu niezależnie od warunków atmosferycznych.

W naszej ofercie znajdziesz bogaty wybór zadaszeń z rozsuwanym dachem. Ich konstrukcja jest wykonana z lekkiego i wytrzymałego aluminium, a pokrycie z trwałej, wodoodpornej membrany PVC. Skutecznie zabezpiecza ono przed nawet najbardziej niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi. Wszystkie nasze zadaszenia z rozsuwanym dachem są w standardzie zautomatyzowane i sterowane pilotem, dzięki czemu ich obsługa jest bardzo prosta i wygodna.

pergola z otwieranym dachem