Podział zadaszeń tarasowych ze względu na materiał wykonania

zadaszenie z poliwęglanem litym

Wybór materiału na zadaszenie tarasu jest trudniejszym zadaniem, niż może się to wydawać. Każdy z nich charakteryzuje się innymi właściwościami i wyglądem. Jakie materiały stosuje się do wykonywania zadaszeń tarasowych i czym się one charakteryzują?

zadaszenie z poliwęglanem komorowym

Materiał konstrukcji

Konstrukcje zadaszeń tarasowych wykonuje się z różnych materiałów. Często stosuje się w tym celu drewno, które jest synonimem klasy i elegancji. Idealnie współgra z pnącymi roślinami, rabatkami czy krzewami oraz nadaje posesji naturalny wygląd. Ponadto drewniana konstrukcja jest odporna na silny wiatr, a po odpowiednim zabezpieczeniu także na deszcz, śnieg i silne nasłonecznienie.

zadaszenie drewniane z poliwęglanem

Do wykonywania konstrukcji zadaszeń tarasowych często używa się także aluminium. To materiał o wielu zaletach. Jest lekki, a jednocześnie wytrzymały i odporny na korozję. Można go niemal dowolnie kształtować, co pozwala tworzyć nawet najbardziej fantazyjne projekty o dekoracyjnym charakterze. Zadaszenia z aluminium pasują przede wszystkim do nowoczesnych i minimalistycznych aranżacji tarasu.

Materiał na pokrycie

Do pokrycia zadaszeń tarasowych również wykorzystuje się różne materiały. Tradycyjnie stosuje się w tym celu szkło, które pięknie wygląda i przepuszcza dużo światła. Coraz częściej stosowaną alternatywą jest poliwęglan. To materiał znacznie lżejszy od szkła, a jednocześnie bardziej wytrzymały na obciążenia mechaniczne. Dostępny jest zarówno w wersji bezbarwnej, jak i dymionej oraz mlecznej.

zadaszenie aluminiowe z poliwęglanem

Zadaszenie może mieć jednak nie tylko stały, ale także rozsuwany dach. To świetna opcja dla osób, które pragną wypoczywać w optymalnych warunkach niezależnie od pogody. W naszej ofercie znajdziesz nowoczesne zadaszenia tarasów wyposażone w ruchomy dach wykonany z wodoodpornej membrany PVC. Zapewniają one skuteczną ochronę przed nawet najgorszymi warunkami atmosferycznymi.

zadaszenie aluminiowe tarasu z poliwęglanem