Jak dobrać zadaszenie do wystroju tarasu?

nowoczesne aluminiowe zadaszenie tarasu

Dobrze dobrane zadaszenie nie tylko chroni przed deszczem i nadmiernym słońcem, ale stanowi także ozdobę całej posesji. Jak dobrać zadaszenie do wystroju tarasu, aby stworzyć harmonijną przestrzeń?

zadaszenie tarasu aluminiowe

Materiał na zadaszenie

Zadaszenie tarasu można wykonać z różnych materiałów. Popularnym wyborem jest drewno, które prezentuje się bardzo elegancko i nigdy nie wychodzi z mody. Wprowadza do ogrodu naturalność, ciepło i przytulność. Drewno idealnie współgra z tarasami urządzonymi w stylu rustykalnym, skandynawskim i ekologicznym. Innym często wybieranym materiałem na zadaszenie tarasu jest aluminium. Charakteryzuje się lekkością, a zarazem wytrzymałością. Aluminium to doskonały wybór do minimalistycznych aranżacji oraz nowoczesnych projektów.

zadaszenie tarasu z drewna

Klasyczne zadaszenie to jednak niejedyna opcja. Alternatywnym rozwiązaniem są materiałowe żagle tarasowe, na które decydują się Klienci pragnący ochrony tylko przed słońcem. Żagle tarasowe są bardzo popularne na zachodzie i południu Europy. Ich podstawową funkcją jest ochrona przed słońcem, ale w naszej ofercie dostępne są modele wykonane z tkaniny wodoodpornej, które zabezpieczają także przed deszczem. Żagle tarasowe pasują do tarasów urządzonych w przeróżnych stylach. Nadają ogrodom zwiewny i nowoczesny charakter.

zadaszenie tarasu z oświetleniem i IR

Kolor i kształt zadaszenia tarasu

Aby stworzyć spójną aranżację tarasu, warto zwrócić uwagę także na kolor zadaszenia. Powinien on pasować do barw występujących na elewacji budynku (nie tylko ścian, ale też ram okiennych) i w wystroju tarasu. W ten sposób uzyskasz harmonijną oraz estetyczną całość. Nie bez znaczenia jest też kształt zadaszenia. Bogato zdobione drewniane zadaszenia tarasów są idealnym wyborem do przestrzeni urządzonych w stylu rustykalnym i romantycznym. W minimalistycznych i nowoczesnych aranżacjach lepiej sprawdzają się z kolei płaskie zadaszenia o prostych liniach.