Jakie wiaty świetnie spełniają funkcje garażowe?

wiata garażowa carport z drewna klejonego

Wiata to ciekawa alternatywa dla garażu. Jest tańsza i zajmuje mniej miejsca, a jednocześnie skutecznie chroni samochód przed wpływem czynników zewnętrznych – oczywiście pod warunkiem, że została odpowiednio zaprojektowana i wykonana. Jakie wiaty najlepiej spełniają funkcje garażowe?

Wiaty drewniane

wiata z drewna

Dużą popularnością cieszą się wiaty garażowe drewniane. Ich główną zaletą jest naturalny wygląd, który doskonale wpisuje się w otoczenie. Jednocześnie drewno, zwłaszcza klejone, charakteryzuje się wysoką wytrzymałością na odkształcenia i odpornością na wpływ czynników zewnętrznych. Sprawia to, że wykonane z niego wiaty są stabilne i solidne. Warto mieć jednak na uwadze, że aby wiata drewniana zachowała swoje właściwości, trzeba zadbać o jej impregnację.

wiata drewniana

Wiaty aluminiowe

Funkcję garażową świetnie spełniają również wiaty aluminiowe. Charakteryzują się nowoczesnym, minimalistycznym designem, dzięki czemu doskonale pasują do współczesnego budownictwa. Są stosunkowo lekkie, odporne na korozję i nie wymagają częstej konserwacji. W roli pokrycia wiat aluminiowych stosuje się najczęściej poliwęglan lity lub komorowy. Może być on zabezpieczony filtrem UV i IR, dzięki czemu nie nagrzewa się latem i chroni samochód przed wysokimi temperaturami.

wiata aluminiowa

Zarówno wiaty garażowe drewniane, jak i aluminiowe mogą być wykonane jako przyścienne lub wolnostojące. Obie konstrukcje zapewniają równie dobrą ochronę przed niekorzystnymi czynnikami atmosferycznymi, świetnie spełniając funkcje garażowe.

samochody pod wiatą aluminiową

Ostatecznie wybór wiaty zależy więc od indywidualnych preferencji. W naszej ofercie znajdziesz szeroki wybór wiat garażowych zarówno z drewna klejonego, jak i aluminium. Wyróżniają się one ciekawym designem i znakomitymi właściwościami użytkowymi. Poznaj dostępne modele i wybierz ten, który najlepiej spełnia Twoje oczekiwania.

wiata z aluminium