Wiata drewniana czy aluminiowa – jaką wybrać?

wiata garażowa aluminiowa

Klasyczny garaż zajmuje sporo miejsca na posesji. Nie każdy może sobie na niego pozwolić. Ciekawą alternatywą dla tradycyjnych garaży są wiaty garażowe, która zapewniają skuteczną ochronę przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Wykonuje się je z różnych materiałów. Dużą popularnością cieszą się wiaty garażowe drewniane i aluminiowe. Czym się między sobą różnią i na którą się zdecydować?

Drewniane wiaty garażowe

Drewniane wiaty garażowe przykuwają uwagę swoim naturalnym wyglądem. Można je łatwo wkomponować w aranżację działki. Jednocześnie drewniane wiaty garażowe mają świetne właściwości użytkowe: są stabilne i odporne na uszkodzenia mechaniczne. Rozważając zakup drewnianej wiaty garażowej, musisz mieć jednak na uwadze, że wymaga ona regularnej konserwacji z wykorzystaniem specjalistycznych środków – tylko wtedy zachowa swoje właściwości na długie lata.

drewniana wiata garażowa

Aluminiowe wiaty garażowe

Aluminiowe wiaty garażowe charakteryzują się nowoczesnym i minimalistycznym wyglądem. Dzięki temu doskonale pasują zwłaszcza do nowoczesnego budownictwa. Aluminium to stosunkowo lekki, a zarazem wytrzymały materiał. Wykonane z niego konstrukcje są odporne na korozję i blaknięcie. Nasze aluminiowe wiaty garażowe mają dach z poliwęglanu z filtrem UV i IR. Blokuje on niemal całe docierające promieniowanie słoneczne i chroni przed nadmiernym wzrostem temperatury pod wiatą w upalne dni.

aluminiowa wiata garażowa

Jaką wiatę garażową wybrać?

W ostatecznym rozrachunku wybór między wiatą garażową drewnianą a aluminiową sprowadza się do indywidualnych preferencji. Jeśli cenisz sobie naturalny wygląd drewna, postaw na wiatę drewnianą. Jeżeli wolisz konstrukcję o nowoczesnym wyglądzie, o którą nie trzeba intensywnie dbać, zdecyduj się na wiatę aluminiową. W naszej ofercie znajdziesz zarówno wiaty z drewna, jak i aluminium. Zapoznaj się z dostępnymi modelami i wybierz ten, który najbardziej przypadnie Ci do gustu.

wiata garażowa drewniana